Графік роботи: понеділок - субота з 08:00 до 20:00, неділя - з 09:00 до 15:00

Як зберегти здоров’я влітку: літні помилки жінок у гігієні

Правильна жіноча гігієна може допомогти запобігти ризику розвитку вагінальних інфекцій в літній період. Які помилки найчастіше роблять жінки і як їх уникнути?

Тривале сидіння на одному місці. Це може привести не тільки до виникнення болю в попереку, а й підвищити ризик розвитку вагінальної дріжджової

інфекції. Коли сидиш в одному положенні, область геніталій нагрівається, тому що потік повітря зменшується, а вологість підвищується. Тертя шкіри, тепло і волога в області статевих органів викликають роздратування і забезпечують ідеальне середовище для бактерій.

Спринцювання. Завдяки будові жіночих статевих органів піхва самоочищається за допомогою природних виділень. Проте, за оцінками, близько 20-40% жінок у віці 15-44 років роблять вагінальні спринцювання для профілактики інфекцій і гігієни. Вчені підкреслюють, що використання серветок для інтимної гігієни і спринцювання може викликати роздратування шкіри і зміна складу мікрофлори і тим самим підвищувати ризик розвитку вагінальних інфекцій.

Недостатня гігієна під час менструації.
 Під час менструації, щоб утримувати статеві органи в чистоті і сухості і уникнути бактеріального інфікування, слід приділити особливу увагу гігієні. Заміну засобів для особистої гігієни (тампони і прокладки) необхідно здійснювати кожні 4 год або так часто, як необхідно. Це допоможе зберегти піхву чистим і усунути запах. Крім того, варто періодично міняти бренд і вид засобів для жіночої гігієни, так як шкіра може з часом стати чутливою до компонентів в їх складі. Слід використовувати максимально нейтральні продукти з найменшою кількістю ароматів і хімічних речовин, щоб зменшити свербіння і подразнення шкіри в інтимних місцях.

Нижня білизна з синтетичних матеріалів. Вибір нижньої білизни може вплинути на ймовірність розвитку вагінальних інфекцій. Шовкові і оксамитові тканини здатні утримувати вологу, тому краще вибирати дихаючі тканини, такі як бавовна, щоб зберігати шкіру сухою і прохолодною.

Гоління. Для зменшення подразнення шкіри в області статевих органів, а також зниження ризику зараження інфекціями, гоління або інший вид депіляції рекомендується проводити за день до відвідування басейну або купання в морській воді.

Носіння вологого купальника. Тривале носіння вологого купальника після плавання може також сприяти розвитку інфекцій сечовивідних шляхів.

Гострі кондиломи

Щоб заразитися яким-небудь з ЗПСШ (захворювань, що передаються статевим шляхом), зовсім необов’язково займатися сексом. Наприклад, для вірусів сімейства ВПЛ (папіломавірус людини), які і є причиною розвитку гострих кондилом, достатньо простого шкірного контакту. Деякі типи ВПЛ призводять до раку шийки матки або анального каналу. Від деяких найнебезпечніших вірусів може захистити вакцина.
Симптоми: рожеві або тілесні нарости, що підносяться над шкірою або нагадують за формою кольорову капусту. Часто захворювання протікає безсимптомно.

Така інформація корисна для всіх, хто хоче попередити інтимні захворювання.

Лобкові воші

За формою ці крихітні паразити, що живуть у волоссі на лобку, нагадують краба, відрізняючись цим від головних і платтяних вошей. Передача лобкових вошей відбувається через тісний контакт. Позбутися від цих паразитів можна за допомогою спеціальних лосьйонів, які продаються без рецепту.
Симптоми: сильний свербіж, наявність самих комах і їх яєць на лобкових волоссі.

Короста

Короста, як і будь-яка коростяна інвазія, викликається паразитом коростяних кліщів, який проникає під шкіру і відкладає там яйця. Коростою можна заразитися при будь-якому шкірному контакті, але серед молодих людей часто спостерігається поширення захворювання саме статевим шляхом. Лікування корости здійснюється за допомогою мазей.
Симптоми: сильний свербіж, особливо по ночах, бульбашковий висип. Перші симптоми розвиваються через 2-6 тижнів після зараження.

Гонорея (Трипер)

Гонорея передається дуже легко і, якщо її не лікувати, призводить до безпліддя, як у чоловіків, так і у жінок. Трипер лікується антибіотиками.
Симптоми: зазвичай це відчуття печіння при сечовипусканні, але найчастіше захворювання на ранній стадії протікає безсимптомно. На більш пізніх стадіях інфекція проявляється у вигляді шкірного висипу і може поширюватися на кров і суглоби.
У чоловіків: виділення з уретри, набряк яєчок.
У жінок: піхвові виділення, тазові болі, кров’янисті виділення. У разі слабовиражених симптомів гонорею легко сплутати з іншими вагінальними інфекціями або інфекціями сечовивідних шляхів.

Сифіліс

Більшість людей не помічають ранні симптоми сифілісу. Однак якщо сифіліс не лікувати, хвороба може закінчитися паралічем, сліпотою і летальним результатом. Сифіліс лікується антибіотиками. Зараження відбувається в результаті прямого контакту.
Симптоми: першим симптомом захворювання є округла безболісна виразка з щільниою підставою (твердий шанкр) в області геніталій або ануса. Пізніше розвивається висип на підошвах, долонях і інших частинах тіла. З’являються такі симптоми, як збільшення лімфатичних вузлів, лихоманка, випадання волосся, загальна слабкість. На пізній стадії спостерігається ураження серцево-судинної системи, мозку, печінки, нервової системи та органів зору.

Хламідіоз

Хламідіоз – поширене захворювання, що передається статевим шляхом. Хламідіоз легко вилікувати за допомогою антибіотиків, але якщо його не лікувати, захворювання може призвести до безпліддя. Інфекція також може вражати пряму кишку і горло. Часто симптоми хламідіозу слабко виражені, а можуть і зовсім бути відсутнім.
Симптоми у чоловіків: печіння і сверблячка в області голівки пеніса, виділення з уретри, болючість при сечовипусканні.
Симптоми у жінок: свербіж і піхвові виділення, іноді з запахом, хворобливість при статевому акті, біль при сечовипусканні.

Простий герпес 1 типу

У вас на губах періодично виступає «застуда»? Причина цього – вірус простого герпесу 1 типу (ВПГ-1). Він легко передається при поцілунку, а також при будь-яких видах незахищених статевих контактів з інфікованим партнером. Хоча герпес і не піддається повному лікуванню, ряд препаратів допомагає обмежити спалаху цього захворювання.
Симптоми: періодична герпетична лихоманка на губах, іноді на статевих органах.

Простий герпес 2 типу

У більшості випадків причиною генітального герпесу стає вискоконтагіозний вірус простого герпесу 2 типу, який передається при безпосередньому контакті з джерелом зараження. Як і у випадку з ВПГ-1, повністю вилікуватися від ВПГ-2 не вдається, однак застосування антивірусних препаратів здатне полегшити симптоми захворювання і знизити частоту його спалахів.

Гепатит B

Гепатит В – вірусне захворювання, збудником якого є вірус гепатиту В, що вражає печінку. Захворювання передається через кров при ін’єкції нестерильними шприцами, при статевому контакті, перинатально (від матері до дитини), а також побутовим способом, наприклад, при використанні бритви або зубної щітки хворого. 100% ефективного лікування гепатиту В не існує, але ряд препаратів здатний контролювати захворювання.
Симптоми: нудота, болі в животі, потемніння сечі, загальна слабкість, при гострій інфекції – пожовтіння шкірних покривів і білків очей. Хронічна інфекція призводить до цирозу і раку печінки. У багатьох випадках захворювання роками протікає безсимптомно.

ВІЛ / СНІД

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) знижує опірність організму до інфекції. Він передається при незахищених статевих контактах, використанні нестерильних шприців, від зараженої матері до дитини. Оскільки симптоми ВІЛ можуть не проявлятися протягом багатьох років, найкращий спосіб виявлення інфекції – аналіз крові, а своєчасне лікування допоможе запобігти серйозні ускладнення.
Ранні симптоми ВІЛ-інфекції: у багатьох випадках захворювання протікає безсимптомно, іноді протягом 1-2 місяців після зараження можуть спостерігатися грипоподібні симптоми: лихоманка, головний біль, слабкість збільшення лімфатичних вузлів, афтозний стоматит.

Зв’яжіться з нами

Дякуємо за Ваш запит!