Графік роботи: понеділок - субота з 08:00 до 20:00, неділя - з 09:00 до 15:00

Вірус папіломи людини

Існує понад 170 типів ПВЛ, 30 з них аногенітальні. Кондиломи статевих органів, викликані вірусом папіломи людини (ВПЛ), є одним з найпоширеніших у світі захворювань, що передаються статевим шляхом. Статевий шлях передачі доведений. Є дані про те, що кількість людей, інфікованих ВПЛ, за останнє десятиліття у світі збільшилося більш ніж у 10 разів. Максимальна захворюваність, обумовлена ВПЧ, спостерігається у віці від 18 до 28 років .Доведено, що при раку шийки матки більш ніж у 90% випадків виявляють найбільш онкогенні типи ВПЛ (типи 16 і 18). 46 – 67% хворих передають ВПЛ сексуальному партнеру, у гомосексуалістів передача інфекції відзначається в 5 – 10 разів частіше, ніж у гетеросексуалів.

Потрапляючи в організм, ВПЛ не завжди приводить до розвитку захворювання. Це відбувається лише за наявності сприяючих чинників, до яких належать висока сексуальна активність (ранній початок статевого життя, велика кількість партнерів, часті статеві контакти); наявність партнерів, що мали контакти з жінкою, що хворіють на рак шийки матки або аногенітальні кондиломами; інші захворювання, що передаються статевим шляхом; молодий вік, куріння, алкоголь, вагітність, ендометріоз; авітаміноз та ін .Вважають, що розвиток вірусної інфекції відбувається на тлі змін в імунній системі організму, що обумовлює необхідність імунокорекції при ВПЛ-інфекції.

Кондиломи (викликаються 6-11 типами ВПЛ)- вони вважаються найбільш специфічним проявом ВПЛ-інфекції і відомі з давніх пір. Інкубаційний період коливається від 1 до 12 (20) міс. (в середньому 3 міс.). Перебіг захворювання тривалий, нерідко ускладнюється приєднанням вторинної інфекції, що супроводжується появою рясних білій із неприємним запахом, свербіння або больових відчуттів.

Серед фізіохірургіческіх методів в останні роки перевагу віддають радіохвильовій терапіі, яка дозволяє руйнувати практично будь-які утворення локально і щадяще під контролем кольпоскопа, її доцільно проводити на 5 – 7-й день циклу. Метод характеризується меншим числом рецидивів і менш вираженим рубцюванням.

Вакцин проти ВПЛ для широкої практики немає. Звичайно проводять неспецифічну противірусну терапію (вітаміни В6, С, Е), призначають десенсибилизирующие засоби, транквілізатори, озонотерапію, адаптогени (настоянка елеутерококу, китайського лимонника), синтетичні імуномодулятори (декарис, пентоксил, метилурацил, лікопід) та ін .

Під час вагітності видимі кондиломи часто рецидивують, мають тенденцію до розростання і стають пухкими. Лікування вагітних бажано проводити на ранніх термінах вагітності (тільки фізичні деструктивні методи – кріотерапію, СО2-лазер). Цитотоксичні препарати протипоказані. Так само лікують і дітей.

ВПЛ 6 і 11 можуть викликати ларенгіальний папіломатоз у дітей. Шлях передачі інфекції: трансплацентарний, контактний – під час проходження по родовому каналу, постнатальний.

Профілактика- раннє виявлення та лікування хворих та їх статевих партнерів.

Зв’яжіться з нами

Дякуємо за Ваш запит!