Графік роботи: понеділок - субота з 08:00 до 20:00, неділя - з 09:00 до 15:00

Відвідування акушера-гінеколога

Як часто та чому це потрібно робити.

Відвідування жіночого лікаря не досить приємна  процедура, але є дуже необхідною.  Адже багато гінекологічних захворювань протікає без виражених клінічних проявів,  та при довготривалому протіканню без відповідного лікування, можуть призвести до серйозних наслідків, таких як: запальні захворювання органів малого тазу, дисплазія шийки матки, онкологічні захворювання,  безпліддя, навіть до пухлинних новоутворювань органів малого тазу.

Коли саме потрібно відвідувати лікаря акушера-гінеколога

1. Після початку статевого життя відвідування лікаря гінеколога повинно бути регулярними, принаймні 1  раз на рік, якщо не має ніяких скарг. Звичайно, якщо щось турбує потрібно звернутися негайно за профільною консультацією.

2. Якщо відбулася зміна статевого партнера, потрібно також прийти на консультацію до лікаря.
3. До 30 років відвідувати акушера-гінеколога потрібно принаймні 1 раз на рік, після 30 років 2 рази нарік.
4. При порушенні менструального циклу потрібно також звернутися за допомогою.
5. При затримці менструації необхідно також з’явитися до вузькопрофільного спеціаліста. Нажаль у наших жінок є така тенденція : якщо тест на вагітність позитивний  то чекають 10-12 тижня гестації, аж потім з’являються на огляд, але це може нести за собою тяжкі ускладнення внаслідок не вчасно діагностованої позаматкової вагітності.
6. Під час вагітності потрібно обов’язкова консультація акушера-гінеколога з постановою на диспансерний облік.
7. Після пологів через 1.5-2 місяці також необхідно з’явитися для планового огляду. Але якщо є хоч незначні скарги, відвідування лікаря повинно бути негайним.
8. Слід обов’язково записатися на консультацію до гінеколога, якщо Ви хочете підібрати метод контрацепції. Будь-які протизаплідні засоби підбираються індивідуально, враховуючи особливості організму та здоров’я.Неправильно підібраний контрацептив може викликати серйозні ускладнення  наприклад: зайва вага, депресія та навіть кровотеча.
Як потрібно підготуватися до прийому

Не слід планувати відвідування гінеколога під час менструації. Варто звернути увагу, що це стосується нормальних менструацій, а не кров’яних виділень, які не пов’язані з місячними, а також якщо має місце тривалі і рясні менструації зі згортками. У цих випадках слід звернутися негайно!!!

Якщо Ви ведете календар критичних днів, то обов’язково візьміть його з собою. Якщо у Вас його ще немає, то обов’язково заведіть його. Лікар поставить Вам питання – з якого віку почалися менструації, чи  регулярний  цикл, тривалість критичних днів, кількість днів від першого дня менструації до наступного першого дня наступної менструації, дата останньої менструації. Календарик допоможе без зусиль  відповісти на ці питання.

Не забутьте про гігієнічні процедури перед відвідуванням лікаря та про чисту білизну,  щоб не довелося ніяковіти.

Під час огляду лікар бере аналізи, для достовірності результатів за 2 тижні  до прийому не рекомендується приймати антибактеріальні, противірусні препарати, а також використовувати вагінальні свічки, крем чи вагінальні таблетки.

Виключити статеве життя мінімум за 3 дні перед відвідуванням лікаря.

Забір деяких аналізів також краще проводити в першу фазу менструального циклу.

Огляд лікаря в себе включає:

  • Огляд внутрішніх репродуктивних органів з введенням дзеркал;
  • Мазок для дослідження мікрофлори урогенітальноготракту;
  • Цервікальний скринінг;
  • Огляд та  біопсію шийки матки за допомогою кольпоскопа для ранньої діагностики раку шийки матки при показаннях;
  • Обстеження на наявність сечостатевих інфекцій;
  • УЗД органів малого тазу – для діагностики запальних захворювань і новоутворень;
  • Огляд молочних залоз і лімфатичних вузлів.

З турботою про Вас , акушер-гінеколог Сорокіна Анна

Зв’яжіться з нами

Дякуємо за Ваш запит!