Графік роботи: понеділок - субота з 08:00 до 20:00, неділя - з 09:00 до 15:00

Вертебролог

Вертебролог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань хребта і пов’язаної з ним патології.

Лікар вертебролог є вузькопрофільним фахівцем в області ортопедії або неврології і в своїй діяльності об’єднує ці напрямки медицини. Крім даних галузей медицини вертебролог в своїй практиці може застосовувати мануальну терапію, остеопатію, рефлексотерапію, кінезітерапію і інші напрямки.

Головним завданням вертебролога є застосування ефективних і безпечних способів лікування хребта, зменшити ризик оперативного лікування.

Коли необхідно звернутися до вертебролога?

Консультація до вертебролога необхідна в тому випадку, якщо Ви відчуваєте:

  • головні болі, підвищення втоми, зниження уваги і пам’яті;
  • біль в шийному, грудному або поперековому відділах хребта;
  • болю в спині, які впливають на Вашу щоденну активність;
  • болю, «віддають» в інші органи (серце при нормальній кардіограмі, грудну клітку);
  • слабкість у верхніх або нижніх кінцівках, відчуття оніміння або поколювання;
  • проблеми з роботою тазових органів (затримка або мимовільне сечовипускання і ін.);

також до вертебролога необхідно звернутися при викривленні хребта, обмеження його рухливості і гнучкості.

При наявності болю в спині або інших ознак захворювань хребта, необхідно не затягувати розвиток хвороби, а вчасно звернутися до лікаря вертебролога, який допоможе діагностувати Ваше захворювання і призначити адекватне лікування. На жаль, часто люди зневажливо ставляться до свого здоров’я: ігнорують біль в спині на початкових етапах, займаються самолікуванням, намагаються виконувати вправи без лікування захворювання. Все це призводить до поступового прогресування хвороби і втрати дорогоцінного часу для відновлення здоров’я.

Найпоширенішою хворобою, з якою доводиться працювати лікаря-вертебролога в Києві, є міжхребцева грижа. На другому місці за частотою звернень, однак, не по серйозності, варто остеохондроз. Якщо раніше лікуванням остеохондрозу займався невропатолог, то зараз пацієнти направляються з цим відхиленням до вертебролога або ортопеда. Така зміна пов’язана з тим, що методи неврології спрямовані на усунення симптомів, в той час як вертебрологія дозволяє усунути причину дискомфорту і надовго вберегти пацієнта від повторного виникнення хворобливих відчуттів.

Діагностика в вертебрології

Для діагностики захворювань хребта вертебролог проводить комплексне обстеження, яке включає збір анамнезу, огляд, ортопедичне і неврологічне обстеження, проведення функціональних проб.

Велике значення для вертебрології має розвиток сучасних методів діагностики захворювань хребта, таких як рентгенографія, комп’ютерна томографія, магнітно-резонансне дослідження, а також УЗД. Вони дозволяють отримати зображення всіх тканин (як кісткової, так і хрящової, а також м’яких тканин) пошарово, що дозволяє лікарю точно встановити причину болю і порушення функції того чи іншого відділу хребта.

Зв’яжіться з нами

Дякуємо за Ваш запит!